MEGAT SA
kable, przewody zaopatrzenie
Megat S.A. dostarcza produkty, które w pełni spełniają wymagania i oczekiwania klientów. Dla nas ,zadowolony klient ,to najlepszy dowód dobrej jakości, o kluczowym znaczeniu dla firmy , jej rentowności i konkurencyjności. Wszyscy nasi pracownicy są odpowiedzialni za jakość swojej pracy. Zaangażowanie wszystkich pracowników w procesy które ich dotyczą, oraz rozwijanie swoich kompetencji powoduje powiększanie się grona tych klientów.
Oferta produktowa
Megat SA jest firmą oferującą kable specjalistyczne. Do grupy tych kabli należą kable okrętowe. Niewątpliwie w tej grupie kabli jesteśmy największą firmą handlową w Polsce. W swojej ofercie mamy takich producentów jak Tele-fonika Kable SA , Draka MOG ( Marine , Oil & Gas ) oraz Leoni. Poniżej informacje na temat kabli z naszej oferty.
W swojej ofercie Megat SA posiada kable off-shore. W zakresie tego typu kabli współpracujemy z Draka Norsk Kabel. Firma ta jest producentem pełnego zakresu kabli używanych na platformach wiertniczych i statkach produkcyjno-przeładunkowych (FPSO). W skład oferty wchodzą kable energetyczne , kontrolne i telekomunikacyjne na napięcia od 250V do 36kV.
 
Ciągły rozwój automatyki przemysłowej, wkraczanie jej w nowe gałęzie przemysłu wymusza na producentach systemów konieczność dostosowywania się do nowych sytuacji. Coraz większe i bardziej skomplikowane systemy potrzebują coraz szybszego i bardziej niezawodnego transferu danych. Szczególne wymagania dotyczą systemu okablowania który, źle zaprojektowany bardzo często bywa „wąskim gardłem” całego systemu.To od właściwego doboru kabla do warunków pracy, od jakości jego wykonania w dużej mierze zależy niezawodność i funkcjonalność systemu automatyki. Nie ma sensu inwestowanie ogromnych sum w stacje robocze, czujniki itp. a potem łączenie ich w system przy użyciu kabli niskiej jakości lub po prostu nie dostosowanych do danej aplikacji. Eksperci zajmujący się systemami automatyki obliczyli iż koszt okablowania stanowi zwykle zaledwie 5% ceny całego systemu z czego biorąc pod uwagę około 15 letni okres życia produktu, wynika prosta zależność – jeśli oszczędza się na kablach, oszczędza się w złym miejscu.
 
Starając się sprostać wszelkim wymaganiom oferujemy Państwu produkty jednego z najbardziej cenionych na świecie producentów kabli specjalistycznych – firmy Leoni KERPEN. Lata doświadczeń tej firmy, realizacje projektów na całym świecie pozwalają nam wierzyć iż oferowane produkty są najlepsze z możliwych.
 
Gama produktów (seria ICON) jest całkowicie wyczerpująca. Oprócz setek konstrukcji standardowych, standardem jest również możliwość tworzenia wersji specjalnych. W tym celu dajemy Państwu do ręki „przewodnik” po kablach instrumentacyjnych, opracowany na bazie normy EN 50288-7. Norma ta, opublikowana we wrześniu 2005 roku jest pierwszą ogólnoeuropejską normą definiującą konstrukcję kabli instrumentacyjnych. Przewodnik ten zawiera wskazówki na co należy zwracać uwagę przy projektowaniu kabla, opisuje różne rodzaje materiałów izolacyjnych i ich właściwości oraz zawiera szereg innych informacji potrzebnych do prawidłowego doboru kabla. Pozwoli to Państwu samym zaprojektować dokładnie taki kabel jakiego wymaga dana aplikacja.Seria ICON zawiera kable instrumentacyjne, sterowniczo- instrumentacyjne i pomiarowe. Uzupełnieniem tej serii są kable do różnych systemów BUS i Industrial Ethernet. Pełna wersja przewodnika po produktach ICON do ściągnięcia w dziale Download
 
Oferujemy Państwu pełną gamę kabli i przewodów odpornych na wysokie temperatury począwszy od najzwyklejszych LgYc, poprzez kable silikonowe, teflonowe aż do kabli mogących pracować ciągle w temperaturze +1100stC (skokowo nawet do +1400stC). Oferta jest naprawdę szeroka a to dlatego iż zakres zastosowań kabli wysokotemperaturowych jest ogromny i zwykle oprócz samej temperatury kable te narażone są na wiele innych niekorzystnych czynników. W celu zapewnienia niezawodnej pracy kabla bardzo istotny jest właściwy jego dobór zarówno do warunków otoczenia w jakich będzie pracował jak i do własności elektrycznych systemu. Napięcie, prąd, temperatura, wilgotność, narażenia mechaniczne i chemiczne to tylko niktóre z czynnikow które decydują o właściwym doborze kabla. Postaramy się w tym Państwu pomóc.
 
 
Oferta produktowa
Megat S.A. 83-050 Kolbudy Łapino ul.Sienkiewicza 37 NIP: 586-10-38-604
Email: megat@megat.pl Tel: +48 58 671-29-77  Fax: +48 58 765-10-93
Nr konta: 11 1090 1102 0000 0001 0365 4978 BZ WBK S.A. I o/Gdynia
 
Projekt i wykonanie: Studio eMart 2012